Śladami Rusałki

WARSZTATY DLA DZIECI / FILM / REPORTAŻ

Śladami Rusałki

warsztaty filmowo-reporterskie dla dzieci 10-14 lat

 

Jakie tajemnice skrywa zwyczajne miejskie jezioro? Dokąd prowadzi trop i jak niewinne śledztwo zamienić w brawurową historię na dużym ekranie? 

Punktem wyjścia warsztatów prowadzonych przez reżysera Marcina Kluczykowskiego i operatora filmowego Łukasza Gajdka, jest wytropienie niezwykłych historii o jeziorze Rusałka. Śledztwo reporterskie tym razem przybierze formę harcerskich podchodów, a uczestnicy i uczestniczki warsztatów dzięki zebranym wskazówkom stworzą krótkometrażowy film. Może to będzie kino grozy, może dramat, a może opowieść o romantycznej miłości…

Warsztaty Śladami Rusałki to niepowtarzalna okazja by zapoznać się z procesem powstawania filmu — od napisania scenariusza (bo przelewanie pomysłów na papier może być początkiem zaskakujących opowieści!), przez dobór sprzętu i środków technicznych (bo do zrobienia filmu potrzebna jest nie tylko kamera, ale też mikroporty, oświetlenie i… klaps!), aż po najprawdziwszy plan zdjęciowy, w którym wezmą udział wszystkie chętne osoby. Czeka nas pięć dni pełnych wrażeń: wspólnie wybierzemy się na scouting w poszukiwaniu najlepszych filmowych lokalizacji, narysujemy storyboardy, które pomogą operatorowi w przygotowaniu odpowiednich ujęć, poszukamy na strychu babci kostiumów i rekwizytów, no i najważniejsze — podczas premiery odegramy główne role, a potem już prostą drogą do Hollywood!

Harcerze i harcerki! Biegiem na zbiórkę! Czekamy na Wasze zgłoszenia do 16 lipca.

Harmonogram warsztatów:

18 lipca godz. 16.00-19.00

19 lipca godz. 16.00-19.00

20 lipca godz. 16.00-19.00

21-22 lipca, plan filmowy

Żuk Restaurant, ul. Warmińska 1, Poznań

zapisy na warsztaty: sebastian@animatorzysmak.pl

Twórcy: Marcin Kluczykowski, Łukasz Gajdek, Dawid Dąbrowski

***

Warsztaty są częścią zadania Projekt OFF Opera 2022 – program edukacyjny, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, środków budżetowych Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.