Rekreacja romantyczna

WARSZTATY / POEZJA / SPOKEN WORD

Rekreacja romantyczna

warsztaty poetyckiego reportażu

 

Rekreacja romantyczna jest przedsięwzięciem poetycko-doświadczalnym. 

Słowo „rekreacja” kojarzy się dziś z ośrodkiem, sportem i z instytucjonalnym wypoczynkiem, ale w swoim źródłosłowie odwołuje się do odświeżania, ożywiania czy odnawiania. Związana jest oczywiście z cielesnym wymiarem życia, m.in. nad jeziorami, co doskonale wpisuje się w romantyczne doświadczenia magii wody.  

Poszukujemy osób, które obcują z jeziorami (plażują, spacerują, obserwują ptaki), a w zależności od chęci i talentów będziemy wspólnie zbierać materiał i wrażenia; tworzyć i dyskutować; występować podczas finału. Wszystkie te czynności postaramy się przekuć w słowo mówione i brzmienie. Muzykę do naszych tekstów skomponuje Jakub Ziołek — laureat Paszportu Polityki, współtwórca takich formacji jak: Stara Rzeka, Ed Wood, Alameda Trio, Hokei, T’ien Lai, Innercity i Kapital.

Interesują nas wrażenia, odczucia i przeżycia. Jeśli nie natkniemy się na żadne niesamowite historie gminu, to w duchu najlepszych romantycznych tradycji będziemy je bezpardonowo fabrykować. Będziemy poszukiwać romantycznych przeżyć nad jeziorem. 

Pierwsze i drugie spotkanie poświęcimy wywiadom, obserwacji i zanurzeniu w terenie. 

Trzecie i czwarte przeznaczymy na proces powstawania tekstów.

Piąte spotkanie to przygotowania do występu podczas finału, który odbędzie się 14 sierpnia nad Jeziorem Strzeszyńskim. Stworzymy razem hybrydową formę — dźwiękową instalację, słuchowisko, gminne zgromadzenie słowa mówionego przy akompaniamencie dźwięków elektroniki i gitary, a może coś więcej.

Harmonogram warsztatów:

22 lipca, godz. 18.00-20.00

23 lipca, godz. 18.00-20.00

24 lipca, godz. 12.00-14.00

2 sierpnia, godz. 18.00-20.00

9 sierpnia, godz. 18.00-20.00

Przystań Kiekrz, ul. Księdza E. Nawrota 14, Poznań-Kiekrz

zapisy na warsztaty: maria@animatorzysmak.pl

Twórcy: Szegetz, Kuba Ziołek

***

Warsztaty są częścią zadania Projekt OFF Opera 2022 – program edukacyjny, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, środków budżetowych Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.