Co robią morsy latem?

WARSZTATY / MUZYKA / STORYTELLING

Co robią morsy latem?

warsztaty muzycznego reportażu

Jak być morsem, gdy z nieba leje się żar?  Czy jezioro może sięgnąć dna? Czy lodowate kąpiele są romantyczne czy tylko fizyczne? I co robią Morsy latem?

Zuzanna Wrońska — współtwórczyni zespołu Ballady i Romanse, autorka muzyki do spektakli i filmów, razem z producentem muzycznym Igorem Nikiforowem bardzo chcą to wiedzieć. Zbierają grupę chętnych osób, by w poszukiwaniu odpowiedzi wspólnie wyruszyć w „socjologiczny rejs” po Jeziorze Strzeszyńskim. 

To będą warsztaty chodzone — przez trzy upalne dni będziemy spacerować po Strzeszynku i dla ochłody — zaczepiać, słuchać, rozmawiać, obserwować, filtrować i zanurzać się coraz mocniej w świecie kultury morsowania. Po raz kolejny spojrzymy na naszą codzienność przez pryzmat historii złowionych podczas wodnych eskapad. Oczekujemy wzruszeń, kryminału, rodzinnej sagi i opowieści mrożących krew w żyłach. Liczymy przy tym na rechot — nie tylko żab!

A kiedy znajdziemy już kawałek cienia i — niczym w przeręblu — zanurzymy się w chłodnej toni sali prób, spiszemy swoje wrażenia i ubierzemy je w teksty z wakacyjnym bitem. Tak powstaną piosenki o morsach i ich relacji z wodą. Podzielimy się nimi podczas finału OFF Opery 14 sierpnia 2022 na plaży strzeszyńskiej po zachodzie słońca. 

Warsztaty Co robią Morsy latem? to niepowtarzalna okazja do obcowania z procesem powstawania utworów muzycznych. Pisanie piosenek zaczyna się w momencie zbierania inspiracji, potem następuje etap rzemieślniczy: układanie dźwięków, rzeźbienie w słowie, produkcja muzyczna, ćwiczenie i wykonanie… Zapraszamy do wspólnych odkryć osoby wielu talentów. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby zanurzyć się w sztuce słowa i muzyce po raz pierwszy. Na to — podobnie jak z morsowaniem — nigdy nie jest za późno! 

Jakie tajemnice skrywa Jezioro Strzeszyńskie? I co dzieje się za zamkniętymi drzwiami sali prób? Jak mówi Zuzanna Wrońska: „powiedz mi o tym, a ja wyśpiewam to wszystko jak na koncercie”.

Harmonogram warsztatów:

8-10 sierpnia 2022, godz. 17.00-20.00

Motel Strzeszynek / Bistro Strzeszynek Rafamarina, ul. Koszalińska 15, Poznań

zapisy na warsztaty: sebastian@animatorzysmak.pl 

Twórczynie i twórcy: Zuzanna Wrońska, Igor Nikiforow

***

Warsztaty są częścią zadania Projekt OFF Opera 2022 – program edukacyjny, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, środków budżetowych Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.